Назад

Як дихати, щоб заспокоїтися: три вправи від психолога

Майже рік українці живуть у постійному стресі. Новини, від яких захоплює подих, тривога за близьких, злість через відключення світла. Тому дуже важливо вміти самостійно і в будь-який момент заспокоюватися

А допоможуть із цим дихальні вправи від психолога-методиста програми «Незламна мама» спільної зміни «Фонду Маша» та Гуманітарного проєкту Saving Lives Ольги Коптєвої.

 

– Дихання – наше все, – вважає психологиня Ольга Коптєва. – Коли людина стресує, то починає швидко і уривчасто дихати, що призводить до перенасичення організму киснем. Щоб заспокоїтися, можна подихати в пакет, але якщо його під рукою немає, то пропоную виконати наступні прості вправи.

 

«3 на 6»

Все просто. Вдихаємо на три рахунки, видихаємо на шість. Також можна вдихати на чотири і видихати на вісім. Тобто, видих має бути в два рази довшим, ніж вдих. Так ми знижуємо рівень кисню і заспокоюємося.

 

Дихання по квадрату

Ще одна дієва практика, яка допомагає не тільки вирівняти дихання, а ще й відволікти мозок від стресової реакції на рахування. Вдихаємо на 4 рахунки, потім робимо затримку дихання на 4 рахунки, потім видихаємо так само на чотири і знову затримка на чотири. І так – декілька разів.

 

«Від 10 до 1»

Ця вправа також концентрує нашу увагу на диханні. Наша задача така сама – лічити наші вдихи та видихи. Просто за іншою схемою. Дихаємо і рахуємо: вдих-видих – десять, вдих-видих – дев’ять, вдих-видих – вісім, вдих-видих – сім, вдих-видих – шість, вдих-видих  – п’ять… І так до одиниці.

 

Про програму:

Програма реабілітації «Незламна мама» спеціально розроблена спеціалістами з психології та посттравматичних синдромів для жінок та дітей, що постраждали від війни. Це 3-тижневий офлайн-табір, де з учасниками проєкту працюють психологи, а потім – онлайн-підтримка протягом трьох місяців. Дві останні зміни проєкту були організовані «Фондом Маша» разом із Гуманітарним проектом Saving Lives.

Останні новини