Назад

«В окупації не вистачало всього: дитячих речей, їжі для сина»

«Фонд Маша» розіслав перші бокси проєкту «Від великих сердець – для маленьких»

У липні «Фонд Маша» разом з VISA розпочали проєкт «Від великих сердець – для маленьких», мета якого – зібрати гроші на 1000 боксів з усім необхідним на місяць життя дитини. І вже у вересні перші набори через волонтерські центри поїхали до тих, хто їх потребує.

Один із перших боксів «Від великих сердець – для маленьких» отримав Кікнадзе Дмитро. Дмитрику лише 2,5 рочки, але він, як і мільйони українських дітей, вже знає, що таке війна. І як це – коли в 20 метрах від твого дому падають бомби.

– Мені 29 років, я розведена і маю двох діточок – 8-річну доньку та 2,5-річного сина, – розповідає мама Мішель та Діми Анастасія. – Уже двічі мені довелося тікати від війни. Вперше – в 2014-му році я залишила в Донецьку квартиру, де провела дитинство й юність, і переїхала в Грузію до родини вже колишнього чоловіка. У 2016-му наші стосунки погіршилися, тому вирішила повернутися разом із донькою до України. Жити на окупованій Донеччині бажання не було. Так ми й опинилися в селі Талалаївка Чернігівської області, в будинку моєї бабусі, де живемо й досі.

24 лютого родина прокинулась, як зазвичай. Анастасія разом з дітьми і школою мали йти до лялькового театру. Про початок війни жінка дізналася, коли взяла в руки телефон і зайшла в соцмережі. 

– До цього моменту я не вірила, або відмовлялася вірити, що двічі опинюся в епіцентрі воєнних дій. Коли 25 лютого перед вікнами поїхала ворожа техніка, нахлинув жах. Того ж дня біля нас відбувся перший бій, – згадує Анастасія. – Ми залишилися в будинку, бо тікати було дуже страшно. Окупанти постійно переміщувались, були всюди. Ми з дітьми і моїм батьком весь час знаходилися вдома. Але наприкінці березня, коли вибухало в 20 метрах від хати, ми виїхали до сусіднього села. 

Зараз матуся намагається не нагадувати Дмитрику про війну, хоче вберегти малого від усього. А от зі старшою донькою розмовляла, пояснювала, що відбувається.

– За майже місяць в окупації та й потім, поки не налагодили логістику, ми дізналися, що таке дефіцит. Не вистачало всього, особливо дитячих речей, їжі для Дмитрика. Тому навіть не знаю, кому більше сподобався бокс «Від великих сердець – для маленьких» – дітям чи мені (посміхається). Хоча старшій доньці вже 8, вона також знайшла там цікаву для себе іграшку. Дмитрику сподобалися каші, а цукерки вони поділили на двох. Усі речі в наборі якісні та круті. Хочу щиро подякувати «Фонду Маша» та VISA за роботу і турботу!

Давайте допоможемо дітям разом! Долучайтеся до проєкту «Від великих сердець – для маленьких». Вартість боксів – 7 млн гривень, але зібрати нам треба лише 4 млн, бо партнер проєкту VISA подвоїть кожен донат, надісланий з карток VISA. Важливим є кожен донат, навіть якщо це 10-20 гривень. Дякуємо!

Останні новини