Назад

«Незламні мами»: народжували під «градами» і бачили, як вибухають їхні будинки

З червня реабілітаційний табір проєкту «Незламна мама» від «Фонду Маша» Маші Єфросиніної приймає жінок і дітей, що постраждали від війни. Три тижні з українками та їхніми дітьми працюють психологи за спеціально розробленою унікальною програмою реабілітації. Потім на підопічних Фонду чекають три місяці онлайн-підтримки.

Учасниці «Незламної мами» – дійсно справжні незламні мами. За місяці повномасштабної війни в Україні вони багато бачили і багато пережили. Вони були в окупації, народжували в підвалах під обстрілом «градів», бачили, як ворожі снаряди потрапляють в їхні будинки. Вони ховалися у воронках від бомб, закривали вуха своїм дітям, щоб ті не оглухли від вибухів. Вони – це Миколаїв, Буча, Чернігів, Маріуполь…

В таборі «Незламної мами» ці жінки повертаються до життя – арт-терапія та тілесна терапія, групові та індивідуальні заняття, походи, багато любові, тиші і спокою. Дні розписані по годинах. Під час реабілітації українки перезавантажуються, видихають. В них з’являються сили.

– Нам з сином дуже тепло і затишно в таборі, – говорить учасниця проєкту Олена. – Через війну він став дуже лякливий, постійно плакав, боявся чогось. Завдяки роботі з психологами я зрозуміла, що коїться з моєю дитиною, і тепер знаю, як з цим працювати.

– Тепер я знаю, що в тому, що я хочу випити каву і з’їсти тістечко, немає нічого страшного, – посміхається незламна мама Юля з Миколаєву.

В цьому відео – нарізка історій наших незламних мам і їх відгуки про реабілітацію. Подивіться його, щоб зрозуміти, яку велику справу робите, допомагаючи проєкту «Незламна мама».

 

Проект «Незламна мама» реалізовано у партнерстві з Асоціацією єврейських організацій і общин України ВААД.
Останні новини