Програма стабілізації емоційного стану жінок і дітей, які постраждали від війни, спеціально розроблена фахівцями в галузі психотерапії та посттравматичних синдромів.
Назад до проєктів

«Незламна мама»

Програма стабілізації емоційного стану жінок і дітей, які постраждали від війни, спеціально розроблена фахівцями в галузі психотерапії та посттравматичних синдромів.

«Незламна мама»

У червні 2022 року «Фонд Маша» разом з Асоціацією єврейських організацій і общин України ВААД запустив проєкт «Незламна мама». Це програма стабілізації емоційного стану жінок і дітей, які постраждали від війни, спеціально розроблена фахівцями в галузі психотерапії та посттравматичних синдромів. Три тижні учасники заїздів проходять інтенсивну роботу з психологами в Карпатах. Після цього на тих, хто потребуватиме терапії й надалі, чекають до трьох місяців психологічної підтримки та кураторства онлайн.
Щодня до «Фонду Маша» надходять сотні анкет від жінок, які потребують допомоги. Майже 60% з них перебували в окупації, решта пережили блокаду чи знаходилися в жахливих умовах у гарячих точках України. 25% були свідками насильства. Половині з усіх жінок, які подають заявки на проєкт, нікуди повертатися – їхнє житло пошкоджене чи повністю зруйноване. Є дівчата, які стали жертвами військових злочинів, фізичного та сексуального насильства, катування, які зазнали каліцтва, страшенної психологічної травми. Жінки та діти, які втратили членів своїх родин, діти, які стали свідками вбивств, катувань. Діти з психологічними розладами, викликаними війною.
Програма підопічних проєкту розписана погодинно на кожен день. Групові та індивідуальні заняття з психотерапевтами, арт-терапія, тілесна терапія. У програмі задіяно понад 80 психологів. За 2022 рік реабілітаційний табір проєкту прийняв понад 1000 жінок та дітей. У планах на 2023 рік – збільшити кількість учасниць програми вдвічі.

Мета програми «Незламна мама»:
Запобігання розвиненню ПТСР
Стабілізація психоемоційного стану:
• опрацювання травматичного досвіду
• опанування методів саморегуляції
• формування успішних копінг-стратегій
• розвиток здібностей до адаптації, самореалізації
• створення нових соціальних зв’язків
• зростання рівня соціальної активності учасників програми
• покращення стосунків у родині
• підвищення рівня комунікабельності
Якщо ви або ваші знайомі відчувають потребу
в проходженні програми «Незламна мама»
Останні новини