Назад

Навчання для порятунку: психологи «Незламної мами» пройшли курси з допомоги жертвам насилля і воєнного злочину

За три тижні програми «Незламна мама» психологи «Фонду Маша» повертають до життя жінок і дітей, які через війну пережили страшні речі. Це високопрофесійні спеціалісти з величезним досвідом, які встигають не тільки допомагати українцям, а ще й постійно навчаються.

Днями перша група психологів «Фонду Маша» повернулася з Ізраїлю, де проходили навчання в одному з кращих у світі центрів ментальної реабілітації МАШАВ Кармель. Як воююча країна, Ізраїль створив потужну систему надання психологічної допомоги своїм громадянам.

 

– Для нас дуже важливо навчати і постійно підвищувати рівень наших психологів, – говорить директорка «Фонду Маша» Тетяна Мураткіна. – Більшість працюють з перших днів війни з найскладнішими випадками. Переключити їх увагу, надати їм ресурс для подальшої роботи – одна із задач Фонду. Ця група психологів, наприклад, одразу після повернення в Україну поїхала до табору «Незламної мами», щоб працювати з жінками і дітками, які стали жертвами воєнного злочину, в тому числі зґвалтувань.

 

Навчальна програма  від Israel Trauma Coalition сприяла поглибленню знань з підтримки сімей військовослужбовців, сімей, які втратили близьких, роботі з жінками та чоловіками, які пережили сексуальне насильство.

 

– Колеги поділилися своїми знаннями і досвідом роботи з цими проблемами, – розповідає психологиня проекту «Незламна мама» Тетяна Хоменко. – Але наша команда була приємно здивована, бо переважну кількість цих знань ми вже використовуємо на практиці в Україні для стабілізації психо-емоційного стану наших «незламних мам».

 

Паралельно інша група психологів проєкту пройшла інше навчання – вебінар на тему «Особливості взаємодії з постраждалими від сексуального насильства».

 

– Ми вивчали юридичні аспекти роботи. Наприклад, коли психологи працюють з дітьми або дорослими і дізнаються, що мало місце насильство, їм потрібно протягом доби повідомити про це, – розповідає про вебінар психологиня «Незламної мами» Ольга Коптєва. – Це дуже важливі моменти, бо, на жаль, після перемоги з фронту повернеться багато хлопців та дівчат з ПТСР. Цей синдром часто проявляється агресією, злістю, ці емоції треба буде якось випускати. Тому кількість випадків домашнього насилля збільшиться. І нам, психологам, треба знати, куди звертатися, щоб повідомити про це.

 

Зараз українські психологи набувають унікального досвіду, бо працюють з випадками, яких в інших країнах у такій кількості немає:

 

– Я переконана, що скоро в Україну будуть їздити і навчатися у наших фахівців. Бо досвід, який вони здобувають зараз – унікальний, поєднання світових практик надання психологічної допомоги у реальних кейсах, – продовжує Тетяна Мураткіна.

 

Емоційна стабілізація – головна мета проєкту «Незламна мама» від «Фонду Маша». Це програма для постраждалих від війни жінок та дітей, спеціально розроблена спеціалістами з психології та посттравматичних синдромів. В офлайн-таборі, де учасниці знаходяться три тижні, з ними працюють психологи, потім вони отримують підтримку онлайн.

Останні новини